Leden 2014

9. Kapitola - Učení

29. ledna 2014 v 10:46 | V. Montevecchi |  II. Díl - Věštba světů
Ráno bylo jako každé jiné. Klidnou mořskou hladinu rozrážela příď Rebarundy, jež se s větrem v plachtoví hnala kurzem, který důstojníci vytyčili a trup ji zdobila krajková tříšť vody.
Kéž by byla celá, pomyslil si mladý kapitán, když se procházel po palubě a vzhlížel do výše poškozeného předního stěžně. Již dlouho zvažoval, jak lodi odlehčit, a i když měl jistý plán, zatím se pro něj neodhodlal. Námořníci se motali po palubě a jen občas se někdo objevil v lanoví.
Alespoň, že je moře klidné, pomyslil si Jorfeus a zopakoval si ještě několik otoček na své obchůzce, než se vydal k přátelům shluklým na přídi.
"Zdravím!"
"Pěkný ráno, kapitáne." zdravili jej přátelé sotva se přiblížil.
"Děje se něco?" otázal se mladíka Mickey.
"Ne, nic." hlesl Jorfeus nepřítomně.
"To jde tedy vidět." uchechtl se kuchař a nahodil jeden ze svých vševědoucích šklebů. "To tvé věčné přecházení sledujeme už delší dobu a víme, že když se takto procházíš něco se děje nebo máš nějaký plán."

RPG hra

27. ledna 2014 v 22:38 | V. Montevecchi
Ahojka lidičky!
Tak přijímací řízení mám za sebou, navíc doma marodím už nějakou dobu, tak jsem uvažovala o nějaké novince pro čtenáře Knihy světů. A jedna z hlavních věcí co mě napadla, je online RPG hra s tématem Kniha světů (pozn. kdo neví, co je to RPG hra kukněte ZDE, popř. pak mi napište email ;) ). Zatím hledám zájemce, kteří by se hry chtěli zůčastnit a rozebrali si postavy, za které by chtěli hrát - aby se hra nějak korigovala, sama bych hrála Jorfea ;) :) Popřípadě teprve poté bych zveřejnila bližší informace ke hře.

Takže, kdo má zájem, hlaste se v co nejbližší době! :)

A to ZDE na mých oficiálních stránkách :)

S láskou Vaše
Valentina Montevecchi :)

II. část, 8. Kapitola - Historie

22. ledna 2014 v 11:16 | V. Montevecchi |  II. Díl - Věštba světů

Část II.

Strážci


Zatímco nový strážce spal, mistr se svým žákem tiše seděli u stolu. Když se John objevil, Ragor zmizel v jedné z tmavých chodeb s vysvětlením, že ho již není třeba. Od té doby bylo ticho. Mladý kapitán s lokty na kolenou a hlavou v dlaních těkal pohledem po podlaze, celý nesvůj. Nemohl uvěřit tomu, žeJohn, jeho bratr a nyní i jeho zástupce, měl být také strážcem! Proč zrovna mi dva?!
Náhle jej z roztěkaných myšlenek probral pohyb. John ze spánku natáhl paži podél těla, avšak ta mu kvůli nedostatku místa sklouzla k podlaze. Námořník se s úlekem probudil. Zprudka oddechoval, dokud se mu dech neustálil. Jorfeus se ani nehnul. Tiše bratra sledoval, když jej náhle přepadla bodavá bolest. Jakoby se mu něco tlačilo do hlavy.
"Nemusíš se ničeho bát,"ozval se tichem věštcův hlas a s ním zmizela i kapitánova bolest. John sebou leknutím trhl a v mžiku seděl a rozhlížel se po prostoru, dokud nenašel kout svých pozorovatelů. Jorfeus postřehl, že bratrův pohled se plně zabývá mistrem, jenž k němu pomalu přistupoval s oslnivou září kolem těla.

7. Kapitola - Nový žák

16. ledna 2014 v 14:46 | V. Montevecchi |  II. Díl - Věštba světů
"To ti trvalo!" přivítal mladíka věštec, když se konečně probudil v krystalem osvětlené jeskyni. "Čekal jsem tě dřív!"
"Cože?" ptal se překvapeně kapitán, zatímco si masíroval spánky.
"Víš, jak dlouho trvalo, než tě Ragor našel?" ptal se Raduir, avšak ne hrubě. "Proč ses mě minule ptal na přenášející formuli, když ji stejně nepoužiješ?"
"Úplně jsem na to zapomněl! Jen jsem usnul." přiznal mladík provinile, ale jeho odpověď zřejmě mistra pobavila, neboť světlo, jenž zahaleného muže obklopovalo se rozzářilo.
"Vím, co se děje na tvé lodi, strážce."

6. Kapitola - Podle nebe

10. ledna 2014 v 16:35 | V. Montevecchi |  II. Díl - Věštba světů
Na palubě vládla odpočívající nálada, a i když přes den vládl zmatek a starosti, posádka se snažila o zpříjemnění nočních hodin. Když zapadlo slunce a rozhostila se tma, námořníci si na palubě vytvořili provizorní stoly ke hře karet, kostek a jiných her. V ten okamžik, i když posádce nad hlavou tančilo nebe, jakoby všichni zapomněli na všechny problémy, kromě jediného člověka.
Jorfeus stál na kapitánském můstku a doprovázen jemnou melodií harmoniky, píšťaly, houslí a zpěvu námořníků, pohlížel na zábavu posádky, kde mezi jednotlivými skupinkami mužů pobíhal Dido s chlapci a Talem v patách.
"Jorfee!" vyrušil jej z úvah Jerry stojící pod můstkem. "Nech toho věčného uvažování a pojď se s námi trochu pobavit!"
"Už jdu." přikývl mladík a sešel za přítelem, jenž jej vedl hlučnou palubou k místu, kde na sudech a bednách seděli ostatní.
"Zdravím, Jorfee." usmál se na přicházejícího přítele Jack.
"To je dost, že se ukážeš."

5. Kapitola - První důstojník

3. ledna 2014 v 16:45 | V. Montevecchi |  II. Díl - Věštba světů
"Jorfee, vstávej!"
Jorfeus sebou leknutím škubl. Pár sekund ospale mžoural očima a chvíli mu trvalo, než si uvědomil, že sedí nad skromnou snídaní s přáteli, kteří na něj nyní překvapeně civěly, a toho rána již podruhé si uvědomil, že nejspíše na chvíli usnul.
"Jsi v pořádku?" tázal se jemně Jack.
"Jo, nic mi není." Vykoktal ze sebe Jorfeus a snažil se vypadat věrohodně, ale přesto si dlaní podepřel hlavu, neboť měl dojem, že mu padá na stranu.
"Co je s tebou?" Zajímal se John, jenž seděl vedle něj a že bratr usnul si všiml teprve, když na to Mickey upozornil. "Vypadáš divně."