Věštba světů

12. listopadu 2013 v 16:02 | V.Montevecchi |  Věštba světů

Kniha světů II. - Věštba světů

Online kniha na těchto stránkách!
Každý týden 1. Kapitola!


Před několika tisíci lety padl zrádný lidská král Hinor pod ostřím elfího bojovníka Lefera - prvního strážce knih, které vznikly dohodou obou světů o smír po šestiletých bojích plné zrady, bolesti a smrti. Z každého světa se vybrali dva strážci, kteří měli knihy a světy ochraňovat. Tenkrát byla poprvé Brána světů otevřena a zároveň zapečetěna. Ale postupem let se další knihy vytratili a s nimi i jejich strážci. Ale světy doprovází děsuplná věštba nejmoudřejšího ze všech strážců - samotného Lefera, podle níž se má do světů vrátit samotný král dávné minulosti Hinor, aby naplnil svůj zmařený plán. Ale obyvatelé světů mají jistou naději, pokud se vrátí sám Lefer s novými strážci, silnějšími než jiní před nimi. Se STRÁŽCI VĚŠTBY...
***
Od střetu expediční lodi Rebarundy s piráty a smrtí de Loiry se život dvaadvacetiletého Jorfea změnil. Musí se postarat o poničenou loď, její blaho a o posádku. Zásoby pitné vody i zásob jídla dochází, o všechny kompasy přišli a nikdo netuší kde se nachází, což náladu panující na lodi nezvedá. A jeho život se změnil ještě více toho večera, kdy mu do snu vstoupil rudý drak vznášející se deset stop nad zemí s mužem bez tváře, v krajině již nejde spatřit. Je pravda, že muž je skutečný věštec světů a dokáže z něj vycvičit jednoho ze čtyř strážců Knihy světů, jímž se po kapitánově smrti stal? Co to obnáší? Co se musí vše naučit? Dokáže najít knihy, které otevřou bránu do zapomenutého světa - Elmindrie? A co se nachází za jejich hranicemi? Cesta není tak lehká! Bránu dokáží otevřít DVA strážci a jejich DVĚ knihy! Kde uprostřed oceánu má najít druhou knihu a dalšího ze strážců? A co Věštba světů, jenž vznikla před několika tišíci lety? Označuje snad dobu Jorfeova života? Jak se poznají Vyvolení? Aby našel odpovědi na své otázky musí se dostat do Elmindrie a najít elfy! Ale kdo jsou? Jak je najde a pozná? Bude jeho cesta tak lehká, jak se zdá? Rozluštěte osud mladého kapitána a jeho přátel v druhém díle série Kniha světů - Věštba světů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Mikulica Honza Mikulica | 17. září 2014 v 21:56 | Reagovat

Ahoj,
můžu se zeptat kdy vydáte dvojku a bude autogramiáda v Brně?

2 valentina-montevecchi valentina-montevecchi | E-mail | Web | 18. září 2014 v 22:44 | Reagovat

[1]:Ahoj,
druhý díl najdete online na těchto stránkách. Nyní nejsem schopna říci, zda druhý díl vůbec v dohledné době vyjde v tištěném stavu, bohužel... A autogramiáda by byla možna, zda by se našlo více čtenářů z Brna a okolí, kteří by o ni měli zájem, a popřípadě zkusili nějakým knihovnám dát na mě kontakt, neboť autogramiády si jinak musím zajišťovat sama :)

S pozdravem
Valentina Montevecchi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama